У мерії наголошують - недотримання цього обмеження загрожує підприємцям втратою ліцензії. За даними міських чиновників - майже 40% дівчат та понад половину хлопців старших класів вживають пиво. 6 - 8 місяців - і від "хмільного напою" виникає залежність. Рішення про заборону продажу і пива, і інших слабоалкогольних напоїв тим, кому не має 18 - підтримала більшість представників міськради. Воно набуде чинності після опублікування. Якщо продавець не буде впевнений у віці покупця - продати спиртне має лише після перевірки його паспорта.
Продавець кіоску: «У нас определенный контингент. Мы всех своих покупателей знаем в лицо и пиво детям до 18 не продаем».
За словами наркологів, популярності пива серед молоді сприяє, зокрема, патріотична реклама, яка асоціюється із досягненнями в спорті. Між тим у роліках - жодного слова про шкідливість пінної рідини. Лікарі зауважують, одна пляшка начебто "легкого напою" містить в середньому 50 мілілітрів горілки. Для алкогольного сп’яніння - підлітковому організму такої концентрації цілком достатньо.
Іван Сосин, завідувач кафедри наркології ХМАПО: «Все, что посеяно в этом возрасте оно опасно. Опасно трансформацией этой легкой привычки в серьезное патологическое состояние, в серьезную патологическую зависимость».
У мерії наголошують, якщо продаж пива не припиниться - підприємці - порушники просто втратять свої ліцензії.
Михайло Добкін, Харківський міський голова: «Те предприниматели, которые не будут выполнять решения городского совета, не смогут заниматься этой предпринимательской деятельностью вообще. У них будут отозваны лицензии, и ряд мер пресечения тоже будет принят. И будут вывешиваться объявления о запрете продажи пива, по крайней мере, первое время».
Контролювати виконання рішення міськради будуть правоохоронці.
|